Bakanın yeşilkart kızgınlığı

  • Ana Sayfa
  • Bakanın yeşilkart kızgınlığı
Bakanın yeşilkart kızgınlığı
Akdağ, ''Bir sürü yeşil kart iptali yapıldı. Ama yeşil kartlıların büyük çoğunluğu buna müstehak'' dedi.Abone ol

Sağlık Bakanı Recep Recep Akdağ, ''Sağlıkta Dönüşüm Programı'' kapsamında Niğde'de yapılan izleme ve değerlendirme toplantısı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, ildeki anne ölüm oranının ''sıfıra'' indirilmesi için gerekli önlemi alacaklarını kaydetti. Kentin sağlık personeli sayısı bakımın istanbul seo uzmanı dan iyi durumda bulunduğunu ifade eden Akdağ, 112 acil servisin olaylara ilk 10 dakikada ulaşma hızının yüzde 95'in üstünde olduğunu söyledi. Kentin aile hekimliğine uygun altyapısı bulunduğunu belirten Akdağ, 2008 yılında bu konuda çalışma başlatabileceklerini bildirdi.

Akdağ, Bor ilçesinde yılardır atıl bekleyen fizik tedavi merkezini yaşama geçireceklerini, TOKİ ile birlikte yeni bir hastane yapımı için de protokol imzaladıklarını müjdeledi. Akdağ, gazetecilerin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, ''BMW'ye binen yeşil kartlılar var'' biçimindeki sözlerini hatırlatmaları üzerine, şunları söyledi:

''Yeşil kart, yoksul kardeşlerimizin büyük ölçüde ihtiyacını görüyor. Bunu istismar edenler olabilir. Türkiye'de kayıtdışı maalesef yaygın. Biz bütün yeşil kartlıları devridayım ettik. Bir sürü yeşil kart iptali yapıldı. Ama yeşil kartlıların büyük çoğunluğu buna müstahak. Burada dengeyi tutturmak lazım. Çok zorlarsanız, işi katı tutarsanız gerçekten ihtiyacı olanlar yeşil kart alamayıp, mağdur olabilirler. Gevşek tutarsanız israf olur. Bu hususta genel anlamda çok büyük bir sorun yok. Değerli bakanımızın ifade ettiği de doğrudur. Bunlara karşı mülki idare amirlerimiz dikkatli biçimde meseleyi takip edeceklerdir.''Kategori : POLİTİKA