ABD Irakta son kozunu oynuyor

ABD Irakta son kozunu oynuyor
ABD Irak'ta son kozlarını oynuyor. Askeri uzmanlar yeni stratejinin de başarısızlığı halinde Irak'tan çekilmeyi planlıyor.Abone ol

Amerikalı askeri uzmanlar, Irak için mevcut planın başarısızlığı halinde uygulanacak yeni bir çekilme stratejisi hazırlıyor.

Los Angeles Times gazetesinin, abdominoplasty turkey prices adının açıklanmasını istemeyen bir Pentagon yetkilisine dayanarak verdiği haberde, yeni plana, ABD Başkanı George Bush yönetiminin istikrarı sağlamak için Irak'a takviye 26 bin asker gönderme planının başarısız olması ya da demokratların liderliğindeki Amerikan Kongresinin askerlerin gönderilmesini engellemesi halinde başvurulacağı belirtildi.

Planın, Amerikan askerlerinin kademeli olarak çekilmesi ve ağırlığın Irak güçlerinin eğitimine verilmesini öngördüğü kaydedildi. Yeni stratejinin temelini, ABD'nin 1981-1992 yılları arasında El Salvador'da uygulanan plandan aldığı kaydedildi. ABD özel birliği Yeşil Bereliler, El Salvador ordusunu gerillalara karşı eğitmişti.

Asker sayısının artırılmasından danışmanlık rolüne dönüşün, Irak'taki Amerikan birliklerinin aşamalı olarak çekilmesini tavsiye eden Irak Çalışma Grubunun görüşlerine de paralel olduğu ifade edildi.Kategori : DÜNYA