İranlı diplomat öldürüldü mü?

  • Ana Sayfa
  • İranlı diplomat öldürüldü mü?
İranlı diplomat öldürüldü mü?
Kaybolan İranlı diplomatın eşi, Asgeri'nin öldürüldüğünü ima ederek eşinin hiçbir ülkeye sığınmadığını söyledi.Abone ol

Asgeri'nin eşi Sima Ahmedi, İSNA ajansına yaptığı açıklamada, eşinin 7 Aralık 2006'da Şam'dan Türkiye'ye geçtiğini, bir gün sonra İran'a dönmesini beklediklerini, ancak 9 Aralıkta İstanbul'da kaldığı otelde kaybolduğunu öğrendiklerini anlattı.

Kaybolmasınd zirconium dental veneers turkey an bir gün önce (8 Aralık) eşiyle telefonda görüştüğünü, daha sonra kendisinden haber alamadıklarını ifade eden Ahmedi, bunun üzerine eşinin başına kötü bir şey gelmesinden şüphelendiklerini ve olayı İran Dışişleri Bakanlığına ilettiklerini söyledi.

İran Dışişleri Bakanlığının konuyu takip için Türkiye'ye heyet gönderdiğini ifade eden Ahmedi, "Yapılan çalışmalara rağmen, beklentilerimiz tam olarak karşılanmadı. Eşimden haber alamıyoruz, durumu hakkında bilgimiz de yok" dedi.

Eşinin iki yıldır ticaretle uğraştığını ve Şam'da zeytinyağı ticareti yaptığını söyleyen Ahmedi, Batı medyasında eşiyle ilgili spekülasyonlar yapıldığını ifade ederek, "Eşim hiçbir ülkeye sığınmadı. Onun İran rejimiyle hiçbir problemi yoktu. Ailesine çok bağlıydı. Böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum" diye konuştu.

Kaybolan İranlı yetkilinin kardeşi Davud Asgeri de kardeşi hakkında Batı medyasında çıkan haberlerin "hepsinin yalan" olduğunu söyledi.

Alı Rıza Asgeri'nin kızı İlham Asgeri de babasının "ABD ve İsrail tarafından kaçırıldığından emin olduklarını" ifade ederek, "Babamı Nevruz bayramında aramızda görmek istiyoruz" dedi.Kategori : DÜNYA