Polis suçluların kabusu olacak

Polis suçluların kabusu olacak
Çiçeği burnunda Emniyet Müdürü Oğuz Kağan Köksal Polis kanunsuzların korkulu rüyası olacak dedi.Abone ol

Daha sonra kendisini karşılayan meslektaşlarına seslenen Köksal, polis teşkilatının, toplumun huzuru ve güvenini sağlayan, her şeyiyle en önemli insani vasıflarının, insan haklarının teslim edildiği bir teşkilat olduğunu ifade etti. Köksal, bundan sonra da insanlara hizmet edebilmek için, kanun ve nizamların kendilerine tanıdığı görevleri, insan haklarına bağlı, anayasa çerçe istanbul veneers vesinde, kanun hakimiyetini kuracak bir şekilde yerine getireceklerine inandığını söyledi.

Polisin suç unsurlarında ve suç çeşitlerindeki yeni değişikliklerle, teknolojideki yeni değişiklikler karşısında daha duyarlı ve daha gayretli, daha iyi eğitim almış polis olarak vatandaşa en iyi hizmet vermenin gayreti içinde olacağını vurgulayan Köksal, bunu yaparken Emniyet Genel Müdüründen polis memuruna kadar, teşkilat içindeki herkesin kendine düşen görevi biraz da kendine düşenin de ötesinde fedakarlık yaparak yürüteceğine inandığını ifade etti.

Köksal, polisliğin, çok fedakarlık ve özveri isteyen ama bunun yanı sıra da şerefli bir meslek olduğunu belirterek, insanların, en önemli hakkı olan yaşama hakkı, mülkiyet hakkı ve anayasanın teminatı altına alınan diğer hakları için polislere güvendiğini söyledi.

Polis görevini iyi şekilde yapıyorsa vatandaşın da rahat ve huzur içinde olacağını kaydeden Köksal, polis teşkilatının bu düşüncelerle hareket edeceğini, gelişen teknolojiyi takip edeceğini, toplum destekli polis çalışmaları içerisinde olacağını, gençler üzerinde oynanan oyunları engellemek için çalışacağını söyledi.

Polisin, "polis amca, polis abla, polis ağabey" imajını sağlayacağını kaydeden Köksal, kanunsuzların korkulu rüyası, mazlumların ise sığınacağı bir liman olacağını dile getirdi.

Kamuoyundan destek istediğini de kaydeden Köksal, basın teşkilatından da konuyla ilgili yardımlarını istedi.Kategori : GÜNCEL