Karelin 2006 sonuçları

Karelin 2006 sonuçları
Ekim 2006’da halka arz edilen, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri PBX Santral pazarı lideri Karel, 2006 sonuçlarını açıkladı:Abone ol

Türkiye’de 2006 yılında telekomünikasyon sektörünün %8,7 büyüdüğü tahmin edilirken sektörün yüzde yüz yerli sermayeli önemli temsilcisi Karel, cirosunu bir önceki yıla göre %31,8 karını ise %51,8 arttırarak önemli bir gelişme gösterdi. Karel Genel Müdürü Serdar Tunaoğlu, yapılan yatırımlarla gelişmeyi sürekli kılmayı hedeflediklerini söyledi.

12 Mart 2007, İstanbul; 2007 hükümet programı verilerine göre 2006 yılında Türkiye telekomünikasyon sektöründeki büyüme %8,7 olarak tahmin edilirken, bu sektörde yüzde yüz yerli sermaye ile faaliyet gösteren Karel, 2006 all on 6 implant turkey yılında cirosunu %31,8, karını ise %51,8 arttırarak önemli bir başarı elde etti. 2006 yılında 61.688.895 YTL ciro elde eden Karel’in yurtdışı satışlarında ise %22,1 oranında artış gerçekleşti.

Ekim 2006’da halka açılan Karel, Türkiye ve Ortadoğu ve Afrika Bölgesi telefon santralı pazarlarında liderliğini sürdürüyor. Türkiye’de 460 bini aşkın kuruluş Karel telefon santrallarını kullanıyor. Türkiye telefon santralı pazarında üç yıldır yüzde 60’ın üzerindeki pazar payını koruyan Karel, ürünlerini Karel markası ile 20’den fazla ülkeye ihraç ediyor. Karel, Türkiye ortalamasının çok üstünde bir miktarı, her yıl üretimden satış cirosunun yüzde 10’unu Ar-Ge yatırımlarına ayırarak, Türkiye’nin teknoloji alanındaki potansiyeli konusunda iyi bir örnek oluşturuyor.

“Hedefimiz dünya ölçeğinde en büyük 10 üreticisinden biri olmak”

Karel Genel Müdürü Serdar Tunaoğlu büyüme hedeflerini dünya ölçeğinde bir firma olmak üzere belirlediklerini ifade etti. Önümüzdeki dönemde yeni yatırımlarının süreceğini kaydeden Tunaoğlu şunları söyledi:

“2006 yılı bizim için olumlu bir yıl oldu. Cirosal olarak büyüme hedeflerimize ulaşırken karlılık oranımızı bunun da üzerinde artırmayı başardık. Ekim ayında halka arzımızı gerçekleştirdik. Halka arzdan elde ettiğimiz kaynağı hedeflerimize daha güçlü bir şekilde yürümek için en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Bunun için Ar–Ge yatırımlarımızı ve üretim kapasitemizi artırmak üzere faaliyetlerimize başladık. İhracat çok önem verdiğimiz bir faaliyet alanımız. Yurtdışı pazarlardaki etkinliğimizi, şubeler açarak, uygun ortam bulursak ortak üretim tesisleri kurarak ve marka yatırımları yaparak geliştirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde yurtiçi ve yurtdışı satış ve pazarlama yatırımlarımız artarak devam edecek.

Karel dünya ölçeğinde hedefleri olan bir kuruluş. Yatırımlarımızı orta ve uzun vadeli hedeflerimize göre şekillendiriyoruz. 2000 yılında dünyadaki PBX üreticileri arasında 25. sırada yer almaktaydık. Bugünkü hedefimiz küresel rekabet gücümüzü artırarak PBX pazarında dünyanın en büyük 10 üreticisinden biri olmak. ”Kategori : EKONOMİ