Ahlaksız teklife ağır indirim

Ahlaksız teklife ağır indirim
Borçlarına karşılık eşi ile birlikte olmayı teklif eden kuyumcuyu öldüren gence mahkemeden 'ağır tahrik' indirimi...Abone ol

Çeşme Otoyolu Uzundere Kavşağı'nda kendisine ahlaksız teklifte bulunduğu gerekçesiyle kuyumcu Mehmet Kula'yı öldüren Gürcan Bulut, cinayeti ağır tahrik altında işlediği gerekçesiyle 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kararı sevinçle karşılayan Gürcan Bulut, mutluluğunu futbolcular gibi ‘oley’ diye bağırarak kutladı. İzmir-Çeşme Otoyolu Uzundere Kavşağı yakınlarında geçen yıl Ağustos ayında meydana gelen olayda, kuyumculara altın satan 44 yaşındaki Mehmet Kula, otomobilinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından öldürüldü.

Olayın ardından araştırma başlatan İzmir Emniyeti Cinayet Büro Amirliği ekipl istanbul implant eri, ortaya çıkan sürpriz tanık sayesinde katil zanlısının robot resmini çizdi. Robot resme göre Mehmet Kula’nın iş ve aile çevresini araştırmayla başlayan polis, yaklaşık 200 kişiyle yapılan görüşmelerin ardından katil zanlısının kimliğini belirledi.

Ekipler, olayla ilgili olarak, üç yıl öncesine kadar kuyumcuda çalışan, ardından da eşi K.B. ile bijuteri dükkanı açan 33 yaşındaki Gürcan Bulut’u evine girdiği sırada yakaladı.

AHLAKSIZ TEKLİFTE BULUNUNCA ÖLDÜRDÜM

Piyasaya borçlu olduklarını, bunu bilen Mehmet Kula'nın da kendisine eşiyle birlikte olması karşılığında para yardımında bulunacağını söylediğini ileri süren Gürcan Bulut, ahlaksız teklif karşısında cinayetini işlediğini söyledi.

Gürcan Bulut, o zaman verdiği ifadesinde “Mehmet Kula, piyasaya olan borçlarımı bildiği için benimle ilgilenmeye başladı. Bir ay önce bana karşılıksız para yardımında bulunabileceğini söyledi, ancak eşimle birlikte olma teklifinde bulundu. Duyduklarım karşısında kanım dondu. Teklifini kendisine tepki göstererek kabul etmediğimi söyleyince olayı başkasına anlatmam halinde beni vurmakla tehdit etti."

" Birkaç gün sonra teklifini yineleyince onu öldürmek için tabanca temin ettim. Daha sonra da kendisini çağırarak bana yaptığı teklif hakkında konuşmak istediğimi söyleyerek buluştum. Otoyola çıktığımız sırada tuvaletimi yapmak bahanesiyle aracı durdurdum. Aşağı inince de belimdeki tabancayı çıkartarak peş peşe ateş ettim. Bu sırada o gaza basarak kaçmaya çalıştı. Bariyerlere çarpa çarpa yaklaşık 500 metre ileride durdu. Öldüğünden emin olduktan sonrada koşarak kaçtım. Evime gittim ve olayı eşime anlattım'' demişti.

10 YIL 10 AY HAPİS CEZASI ALDI

İzmir 11 Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün son kez görülen duruşmaya kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Gürcan Bulut ile ölenleri yakınları ve tarafların avukatları katıldı. Mahkeme heyeti, olayı ahlaksız teklif aldığı gerekçesiyle işlediğini söyleyen Gürcan Bulut'a ilk önce müebbet hapis cezası verdi. Gürcan Bulut'un cinayeti ağır tahrik altında işlediği kanaatine varılıp bu cezası 10 yıl hapis cezasına indirildi. Gürcan Bulut'a ayrıca ruhsatsız silah kullanmaktan 10 ay hapis ve 4 YTL para cezası da verildi.Kategori : GÜNCEL