Türkiye oyuna gelmez

Türkiye oyuna gelmez
Başbakan Erdoğan, ülkenin bağımsızlığı üzerinde oyun oynamak isteyenlere karşı boyun eğmeyeceklerini söyledi.Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ülkenin bağımsızlığı üzerinde oyun oynamak isteyenlere karşı hiçbir zaman boyun eğmeyeceklerini belirterek, "Bu tür oyunlara gelecek bir Türkiye yok" dedi.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 92. yıldönümü etkinliklerine katılmak için Çanakkale'ye gelen ve ardından helikopterle Gökçeada'ya geçen Erdoğan, burada kaymakamlık binasından halka seslendi.

Bozcaada ve Gökçeada'nın teşvik kapsamına alınmasıyla artık Gökçeada'ya yatırım yapmak isteyenlerin bedelsiz araziye sahip olabileceğini belirten Erdoğan, "Yatırımcılar vergi ödemeyecekler, enerjideki yüzde 50 indirimden faydalanacaklar ve SSK primlerinde ciddi anlamda düşüş ya tam gastrik baypas şayacaklar. Böylece burada yapılacak olan yatırımlarla Gökçeada, bugüne kadar olanın çok daha ötesinde, aynı zamanda bir yatırım adası olacaktır" dedi.

Erdoğan, özellikle turizmde bunu önemseyen insanların çıkacağını şu anda görüyor gibi olduğunu, belki Gökçeada dışından göçe de fırsat verileceğini söyledi.

Erdoğan, hedeflerinin büyük olduğunu, şu anda sadece Çanakkale şehitleriyle ilgili yapılan yatırım için 40 trilyon lira harcandığını söyledi. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada ecdadımız destanlar yazmış. Fakat bölge tamamen ihmal edilmiş. Gelibolu Yarımadası'ndaki bütün şehitlerinizin kabristanlarından tutun da tabyalara varıncaya kadar buraları kimse bugüne kadar görmüyordu. Yollar adeta yok denecek noktadaydı. Kaleler öyleydi. Biz şimdi bunların hepsini ayağa kaldırdık ve hala yatırımlarımız devam ediyor. Bu bölge içeriden ve dışarıdan ciddi anlamda turist çekmeye başladı. Özellikle gençliğimiz, 'biz nasıl bir tarihten geliyoruz?', Çanakkale Savaşları dendiğinde bilmiyordu. Ama bundan sonra orada, bunu yaşayarak görecek. Yaşayarak görsün ki geleceğe de o inançla, o kararlıkla yürüyen bir gençliğe sahip olalım. Bu çok önemli. Çünkü tarihini bilmeyen geleceğe öz güvenle bakamaz."

Başbakan Erdoğan, "Bizler, dünyada özgürlükleri savunmuş ve bu özgürlük için mücadelemizi sürdürürken, hep emperyalist baskılar karşısında bu direnci ortaya koyduk, mücadele verdik. Bugün de Türkiye aynı konumdadır" dedi.

Ülkenin bağımsızlığı üzerinde oyun oynamak isteyenlere karşı hiçbir zaman boyun, baş eğmeyeceklerini, bunu herkesin böyle bilmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, "Dün neysek bugün de buyuz, yarın da bu olacağız. Bazıları kalem oynatmaya kalkabilirler. Boşuna buna yeltenmesinler. Bu tür oyunlara gelecek bir Türkiye yok. İşini gayet iyi bilen, dersine iyi çalışan bir Türkiye var" diye konuştu.

Erdoğan, şehit kanlarıyla savunulmuş bu toprak üzerinde ameliyata müsaade etmeyeceklerini, bu topraklar içinde hangi ırktan ve dinden olursa olsun hepsiyle bir arada yaşamayı insani bir anlayış olarak gördükleri söyledi.

"Bizim medeniyetimiz bize bunu böyle öğretti, barış, sevgi ve dostluk içinde bunu sürdürmekte kararlıyız" diye konuşan Erdoğan, aynı şeyi karşılarındakilerden de görmek istediklerini, Türkiye'nin özgürlükler ve barışın yaşandığı bir ülke olduğunu vurguladı.Kategori : POLİTİKA