Yunan basını: Kara gece

Yunan basını: Kara gece
Avrupa Şampiyonası Elemeleri Grubu'nda Türkiye'nin deplasmanda Yunanistan'ı yenmesi ülkede şok etkisi yarattı.Abone ol

Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda Türkiye'nin deplasmanda Yunanistan'ı 4-1 yenmesi ülkede şok etkisi yarattı.

Maç sonucunu “İnanılmaz” tam gastrik baypas olarak niteleyen Yunan televizyonları, “ Milli takımımızın kara gecesi”, “Avrupa şampiyonlarının Waterloo'su”, “Kabus gecesi” gibi ifadelerle maçı yorumladılar.
Yunanlı oyuncuları sergiledikleri “gönülsüz” oyun, teknik direktör Otto Rehhagel'i ise uyguladığı taktik nedeniyle eleştiren televizyonlar, Türk Milli Takımı'nın hemen tüm oyun boyunca kontrolü elinde tuttuğuna dikkati çektiler.
Televizyonlar, beklenenden erken gelen golün Yunanistan Milli Takımı'nın oyun disiplinini etkilediğini ve üst üste kaçırılan gollerin yenilginin önünü açtığı değerlendirmesini yaptılar.
Ağır mağlubiyete rağmen Yunanistan'ın ümitlerinin tükenmediğini de belirten televizyonlar, Türkiye'nin önümüzdeki Norveç maçını kaybetmesi, Yunanistan'ın ise Malta önünde galip gelmesi halinde puanların tekrar eşitleneceğini kaydettiler. (a.a.)Kategori : SPOR