Atatürke şikayet ettiler

Atatürke şikayet ettiler
Mitingi düzenleyen tertip komitesi Anıtkabir'e çıktı. Prof. Ali Ercan Özel Deftere hükümeti şikayet etti.Abone ol

Cumhuriyet Mitingi" Düzenleme Kurulu'ndakiler, ADD Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali Ercan başkanlığında saat 14.00'te Atatürk'ün mozolesinin önüne geldi.

Düzenleme Kurulu'ndakiler, Büyük Önder Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulundu.

Prof. Dr. Ali Ercan, Anıtka Тележка для тарелок с подогревом bir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bugün 14 Nisan 2007. Aramızdan ayrılışının 24 bin 992'nci gününde huzurunuza hüzün ve utançla geliyoruz. Ne yazık ki, kan ve irfanla kurulan ve Türk gençliğine emanet edilen Cumhuriyet'e tam anlamıyla sahip çıkılamadı. Küresel sömürü güçlerinin güdümündeki politikalarla borç batağına sürüklenen ülkemizde demokrasi, özgürlükler ve Cumhuriyet'in temel değerleri aşındırıldı, dilimiz yozlaştırıldı. İnanç sömürüsü korkunç boyutlara geldi.

Ulusumuz yapay bölünmelere, iç çatışmalara sürüklendi ve her şeyden daha vahim olanı sana ve senin devrimlerine düşmanlıklarını alenen ifade edenler devleti yönetmeye talip olabiliyor. İşsizlik, yoksulluk, çaresizlik içindeki büyük halk kitleleri gerçekleri anlamasın diye her türlü dış destekle ekonomik ve teknolojik olanaklar kullanılarak kamuoyu korkunç bir baskı altında tutuluyor. İşte bu koşullar altında bugün ulus ve ülke bütünlüğü temelinde Cumhuriyet'imizi korumak ve kollamak azim ve kararlılığını dosta düşmana gösterdik. Aziz hatıran önünde saygıyla, minnetle eğiliyoruz"

Miting Düzenleme Kurulu'ndakilerin çelenk bırakması sırasında "Türkiye laiktir, laik kalacak" sloganları atıldı. Kuruldakiler, alkışlar eşliğinde mozolenin bulunduğu bölümden ayrıldı.Kategori : POLİTİKA