23 Nisan bayramı kutlu olsun

23 Nisan bayramı kutlu olsun
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugün tüm yurtta, KKTC'de ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanacak.Abone ol

Devlet erkânını ziyaret eden çocuklar, temsilen makamlarına oturacak. Meclis'in 87. açılış yıldönümü dolayısıyla TBMM Başkanı Bülent Arınç başkanlığındaki heyet saat 09.00'da TBMM Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak saygı duruşunda bulunacak. Anıtkabir'de saat 09.15'te düzenlenecek törende ise Atatürk'ün mozolesine çelenk konulmasının ve s Health seo aygı duruşunun ardından TBMM Başkanı Arınç, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayacak.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de öğretmenler ve öğrencilerle saat 08.00'de Anıtkabir'i ziyaret ettikten sonra bakanlık binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk koyacak.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Birinci Meclis Binası'nda da tören düzenlenecek. Meclis Başkanı Arınç, TBMM Tören Salonu'nda saat 11.30'da kutlamaları kabul edecek. TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla saat 14.00'te özel gündemle toplanacak.

Birleşimin açılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından TBMM Başkanı Arınç ile Meclis'te grubu ve üyesi bulunan siyasi partilerin genel başkanları konuşacak. Arınç, saat 19.30'da da TBMM Tören Salonu'nda resepsiyon verecek. Kutlamalar kapsamında 19 Mayıs Stadyumu'nda, öğrencilerin gösterilerini sergileyecekleri tören düzenlenecek.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'nce düzenlenen programa göre Anıtkabir, saat 11.00'e kadar tören hazırlıkları, tören ve güvenlik tedbirleri nedeniyle halkın ziyaretine kapalı olacak. Anıtkabir, tören bitiminden sonra yeniden ziyarete açılacak. Korteje dahil kişiler, Anıtkabir'e araçlı olarak 1 numaralı kapıdan, törene katılacak diğer kişiler ve öğrenciler ise Akdeniz Caddesi yönündeki 2 numaralı kapıdan yaya olarak giriş yapacaklar.Kategori : GÜNCEL