Cumhurbaşkanı adayı çekiliyor

  • Ana Sayfa
  • Cumhurbaşkanı adayı çekiliyor
Cumhurbaşkanı adayı çekiliyor
Cumhurbaşkanı adayı, AK Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay'dan çekilme sinyaliAbone ol

Cumhurbaşkanı adayı, AK Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay, yarın yapılacak cumhurbaşkanı seçimi ilk turunda, muhalefetin Genel Kurul Salonuna girmemesi durumunda adaylıktan çekileceğini söyledi.

Yarbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adaylığıyla ilgi Health seo li yarınki gelişmelere bakacağını ve kararını ona göre vereceğini bildirdi.

Muhalefet partilerine, yarın yapılacak 1. tur oylamada Genel Kurul Salonunda bulunma çağrısı yapan Yarbay, ''Ben aday olurken, daha çok muhalefet partilerinden oy alacağımı düşünmüştüm. Son gelişmeler, muhalefetin salona girmeyeceğini gösteriyor'' dedi.

Adaylığının şu aşamada devam ettiğini vurgulayan Ersönmez Yarbay, şöyle dedi: ''Eğer muhalefet yarın Genel Kurul Salonuna girmezse adaylıktan çekilirim. Ben, bu seçimin demokratik bir seçim olmasını, alternatif adaylar olmasını istedim. Gönül isterdi ki muhalefet de aday göstersin ve 4-5 aday yarışsın. Ancak, Türkiye bu konuda henüz demokratik olgunluğa erişemedi.''

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı da eleştiren Yarbay, ''Devamlı karşı tarafı suçluyor. Verdiği bir emirle yarın salona CHP milletvekilleri girmeyecek. O zaman niye aday göstermedin. Tencere dibin kara, seninki benden kara...'' diye konuştu.

Yarbay, yarın yapılacak ilk turda, hem iktidar partisinden hem de muhalefet partilerinden oy beklediğini sözlerine ekledi.Kategori : POLİTİKA