Taksimde karanfilli anma

Taksimde karanfilli anma
30 yıl önce 34 kişi ölmüştü Taksim'de. 1 Mayıs'da Türk-İş heyeti Kazancı Yokuşu'nda karanfil bıraktı.Abone ol

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Başkanı Salih Kılıç ve beraberindekiler, Taksim Meydanı'ndaki Kazancı Yokuşu'nda 1 Mayıs 1977'de ölen 34 kişi anısına karanfil bıraktılar.

Kılıç ile 1 איפה עושים מיני מעקף בטורקיה Mayıs Kadıköy Açık Hava Toplantısı Tertip Komitesi üyesi ve TÜRK-İŞ 1. Bölge Başkanı Faruk Büyükkucak ve beraberindeki yaklaşık 100 kişi, Taksim Meydanı'ndaki Kazancı Yokuşu'na gelerek 1 Mayıs 1977'de ölen 34 kişi anısına saygı duruşunda bulundular.

Salih Kılıç, törende bir gazetecinin Taksim'de kutlama yapılmasına izin verilmediğini hatırlatması üzerine, 1 Mayıs'ı alan tartışmasına çevirmemek için kutlamaları Kadıköy'de yapmaya karar verdiklerini belirterek, ''Burada çelengimizi koyup Kadıköy'e gideceğiz'' dedi.

Grup adına basın açıklaması yapan Büyükkucak da 1 Mayıs 1977'de ölenlerin anısı önünde saygıyla eğildiklerini ifade ederek, ''Kapitalizm ve sömürü düzenine karşı alanları dolduran arkadaşlarımıza karşı 1 Mayıs 1977'de karanlık güçler tarafından ateş edilmiştir ve 34 arkadaşımız öldürülmüştür'' diye konuştu. Kazancı Yokuşu'na ellerindeki karanfilleri bırakan grup, daha sonra Taksim Cumhuriyet Anıtı'na 1 Mayıs çelengi koydu.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI