Şehitler adına internet sitesi

Şehitler adına internet sitesi
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü, gaziler ve şehit yakınları için internet sitesi hazırladı.Abone ol

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü, gaziler ve şehit yakınları için internet sitesi hazırladı.

Şehit ve gazilere saygı, sevgi, minnet ve şükran duygularının ifadesi olarak oluşturulan site ''http://www.sehitlervegaziler.gov.tr'' adresinde cast merkezi hizmet veriyor.

Sitede, harp ve vazife malulleri, gaziler ve şehitlerin yakınları ile onların kurmuş oldukları sivil toplum örgütlerinin karşılaştıkları sorunların çözüme kavuşturulması ile yaşam standartlarının yükseltilmesi amaçlanıyor. Ayrıca site ile kendilerini ilgilendiren konularda en hızlı şekilde bilgilendirilebilmeleri, gerekli dokümanlara ulaşabilmeleri de hedefleniyor.

İçişleri Bakanlığı'nın yanı sıra diğer bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmalar da bu site aracılığıyla gazi ve şehit yakınlarına ulaştırılacak. Sitenin güncelliği de yine bakanlıkların, kamu kurum ve kuruluşların işbirliği ile sağlanacak.

Sitede, ilgili mevzuatlar, duyuru ve haberlerin yanı sıra Çanakkale Savaşı ve terörle mücadelede şehit düşen askerlere ilişkin fotoğraf arşivi de bulunuyor.

Ayrıca, marşlar ve kahramanlık türküleri ile sevilen Türk Sanat Müziği eserlerinin sözlerinin yer aldığı sitede, ilgili kurumlara ulaşmak için linklerde hizmet veriyor. Sitenin en verimli hale getirilmesi için de ''Sitemizi Nasıl Buldunuz'' başlıklı bir anket kullanıcıların hizmetine sunuluyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ