Yunus Şen o hatayı anlattı

Yunus Şen o hatayı anlattı
Manisa'daki mitingi canlı aktaran Yunus Şen, ezan ile selayı birbirine karıştırmıştı. Şen'den açıklama var.Abone olNTV'nin başarılı muhabiri Yunus Şen, Manisa mitinginde canlı yayının azizliğine uğramıştı. Canlı yayına bağlandığı sırada okunan selayı ezan olarak anons eden Şen, daha sonra hatasını farkedip düzeltme yapmıştı.

Yunus Şen, o hatanın nedeni gönderdiği açıklamada şöyle anlattı; "Manisa’daki mitingte, aralarındaki farkı çok iyi bilmeme rağmen, yayın yaptığımı Посудомоечная машина типа гильотина z ortamın elverişsiz koşulları ve canlı yayın atmosferinden kaynaklanan nedenlerle Sela ile Ezan'ı karıştırmam konusunda Internet Haber ve Gazeteciler Com sitelerinde eleştirel bir haber yayınlandı.

Bu eleştiriyi ve eliştiriyle ilgili okuyucu yorumlarının, önyargılı olanlar dışındakilerini saygıyla karşılıyorum. Nitekim, bir sonraki canlı bağlantıda, hiç bir zorlama olmadığı halde, mesleğime ve ekran başındaki izleyecilere duyduğum saygıdan dolayı özür diledim."

EZAN VE SLOGAN

Yunus Şen'in açıklaması bir hatayı da ortaya koydu. Bir medya sitesinden alıntı yaparak yayınladığımız bu haberde çok önemli bir yanlış yer alıyordu. Bu hata nedeniyle Şen'den özür dilerken, göndermiş olduğu açıklamadaki o bölümü aynen aktarıyoruz;

"Saygıyla karşılamadığım ve tehlikeli bulduğum, haberin sonundaki, ""Yunus Şen, camide ezan okunurken, etrafta kalabalık, 'Şeriata Hayır Sloganları Atıyorlar' diye bilgi verdi" cümlesidir. Ben, Sela sırasında böyle bir cümle kullanmadım. Bu ifadeyi, Sela başlamadan önce mitinge katılanların attıkları sloganları, taşıdıkları döviz ve pankartları anlatırken kullandım.

Haberlerde yer alan bu yanlış cümle, sadece bana değil, Sela okunurken, çalınan müziği kesen (daha sonra Öğle Ezanı sırasında da konuşmalara ara veren) miting düzenleme komitesi ve Sela'nın bitmesini sessizlik içinde bekleyen onbinlerce insana karşı da haksızlıktır. Aynı zamanda kışkırtıcı bir ifadedir."//

Kategori : GÜNCEL