Körfezde can pazarı yaşandı

Körfezde can pazarı yaşandı
İzmir Körfez'de can pazarı yaşandı. Bir avukat vapurdan düşünce bakın nasıl kurtarıldı.Abone ol

İzmir Körfezi'nde, dengesini yitirerek vapurdan düşen ve yüzme bilmediği öğrenilen avukat, yaklaşık yarım saat su yüzeyinde kalmayı başarınca, İzmir Büyükşehir Belediyesinin körfezde temizliğini yapan tekne çalı medaway şanları tarafından fark edilerek kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Karşıyaka'dan Pasaport'a geçmek için vapura binen avukat Davut Ayaydın (39), vapurun yan demirlerine yaslanarak seyahat ederken, dengesini yitirerek vapurdan düştü.

Denize düştüğü fark edilmeyen Ayaydın, su yüzeyine çıkmasının ardından bağırarak yardım istemeye başladı. Ayaydın'ın çağrılarını duyan olmazken, vapur körfezde hızla ilerlemeye devam etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin deniz dibi temizliği için her gün körfeze açılan ve ''süpürge'' olarak adlandırılan teknesinin çalışanları, su yüzeyinde bir kişinin durduğunu ve bağırdığını fark etti. Tekneyi su yüzeyindeki kişinin
bulunduğu yöne çeviren çalışanlar, durumu hemen Deniz Polisine bildirdi.

Teknedekiler, yanına yaklaştıkları avukatı sudan çıkardılar. Avukat Ayaydın, bu sırada olay yerine gelen Deniz Polisi botuna bindirilerek Pasaport İskelesi'ne götürüldü.Kategori : GÜNCEL