Küçük Kaşıkçı Elması satışta

  • Ana Sayfa
  • Küçük Kaşıkçı Elması satışta
Küçük Kaşıkçı Elması satışta
Form ve kalite açısından "Kaşıkçı Elması" ile benzerlikler taşıyan "elmas kolye ucu", açık artırmada satışa sunulacak.Abone ol

Form ve kalite açısından "Kaşıkçı Elması" ile benzerlikler taşıyan Osmanlı hanedanına ait "elmas kolye ucu", 13 Mayısta İstanbul’da düzenlenecek açık artırmada s international plus atışa sunulacak.

Kocabaş Müzayede tarafından yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 10 kıratlık "elmas kolye ucu"nun 13 Mayıs Pazar günü MİM Otel’de düzenlenecek açık artırmada 100 bin YTL’ye satışa sunulacağı bildirildi.

Açıklamada, açık artırmanın ilgi çekici parçaları arasında saray mücevherleri ile Türk resim sanatının ustalarından Hasan Vecih Bereketoğlu’nun "Kurbağalıdere" isimli yapıtı ve Tevfik Paşa’nın "Osmanlı Satıcı" isimli tablosunun da yer aldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, 16. ve 17. yüzyıl İznik seramikleri, saray işi takribi 60 kıratlık elmas taç, elmas padişah sorgucu, tuğralı gümüş eser koleksiyonu, gümüş seyahat takımının da aralarında bulunduğu 300 adet eserin açık artırmada satışa sunulacağı ifade edildi.

Kocabaş Müzayede, açık artırmaya sunulacak bazı eserlere yurt dışı katılımın kabul edilmeyeceğini bildirdi..Kategori : GÜNCEL