AK Partinin kadınları rahat

AK Partinin kadınları rahat
AK Parti'de müthiş bir adaylık koşturmacası var. Erkekler sıkıntıda, kadınlar ise çok rahat...Abone ol

Ankara'da seçim tarihi netleşirken, aday olmak için koşturmaca da başladı. AK Parti'de erkeklerin hali zor, kadınlar ise daha rahat. Çünkü AK Parti en az 30 kadına Meclis yolu açmayı planlıyor. İstanbul'dan en az 15 kadının seçilebilir y dr he obesity clinic erlerden aday gösterilmesi planlanıyor.

AK Parti'nin kadın adayları kimler?

İşte AK Parti'nin yeni dönemde milletvekili adayı göstereceğine kesin gözüyle bakılan isimlerden bazıları:

Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman, İstanbul İl Dış İlişkiler Başkanı Canan Kalsın, İl Başkan Yardımcısı Sunay Karamık, İl Genel Meclis Üyesi Necla Sümer, İl Yönetim Kurulu Üyesi Rahime Akdoğan, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Şahin ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu üyesi Belma Sekmen Satır.

AK Parti İstanbul il yönetimine giren yeni isimlerden, eski İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Erman Tuncer'in kızı Ayşegül Tuncer Topal da 25 yaş sınırına takılmazsa aday olacaklar arasında.

Bu listeye AK Parti'nin mevcut kadın milletvekilleri de eklenecek. Gülseren Topuz, Nimet Çubukçu, Halide İncekara, Güldal Akşit ve Zeynep Karahan Uslu. Mevcut milletvekillerinden İnci Özdemir'in adaylığı ise şimdilik belirsiz. //Kategori : POLİTİKA