Dünyanın gözü Blairde

Dünyanın gözü Blairde
Bugün dünya medyası Blair'in ağzından çıkacak sözlere odaklandı. Blair görevi bırakıyor.Abone ol

İngiltere Başbakanı Tony Blair'in görevden ayrılma planlarını bugün açıklaması bekleniyor. Blair kararını kamuoyuna açıklamadan önce önde gelen bakanlarla bir toplantı yaptı.

Tony Blair'in açıklaması ardından iktidardaki İşçi Partisi'nde bir liderlik yarışı başlayacak. Partinin yeni lideri belli olana kadar, Ton full gastric bypass turkey y Blair, yaklaşık yedi hafta daha başbakan olarak görevini sürdürecek.

Başbakan Blair'in açıklayacağı tarihin önemli bir sürpriz olmayacağı, herhangi bir resmî açıklama yapılmamış olsa da Blair'in görevden ayrılma takviminin ana hatlarının büyük ölçüde belli olduğu ifade ediliyor.

Tony Blair'in iktidardaki İşçi Partisi'nin liderliğinden ayrılacağını resmen açıklaması ardından da parti içinde yeni lideri belirleme süreci başlayacak. Bu süreçte yedi haftalık bir kampanya düzenlenecek. Ancak İşçi Partisi'nde liderliği Tony Blair'den devralmasına kesin gözüyle bakılan tek isim Maliye Bakanı Gordon Brown.

İşçi Partisi'nde yeni dönem için hazırlıklar yapılırken, danışmanları, başbakanlık görevini sürdürecek olan Tony Blair'in perde arkasına çekilmeyeceğini, bu süre içinde bazı yurtdışı gezilerden oluşan yoğun bir programı olduğunu ifade ediyorlar.

Tony Blair'in, uzun süredir beklenen açıklamayı yapması ardından İşçi Partisi, Blair sonrası dönemde siyasetlerini, partiyi ve hedeflerini nasıl şekillendireceğini görüşmeye başlayacak.

Yeni seçeceği liderin yönetiminde, İşçi Partisi'nin başlıca hedefi, iki yıl sonra yapılacak genel seçimlerde, ana muhalefetteki Muhafazakâr Parti karşısında başarı sağlamak olacak.Kategori : DÜNYA