Krediyle uyuşturucu aldılar!

Krediyle uyuşturucu aldılar!
Uyuşturucu batağına saplanan mühendis ve sevgilisi, uyuşturucu almak için binbir surata bürünmüş...Abone ol

İzmir'de uyuşturucu alabilmek için çok sayıda sahte kimlik ve belge düzenleyerek bankalardan kredi çeken, hazırladıkları sahte yeşil reçetelerle uyuşturucu hap aldıkları belirlenen makina mühendisi C.E. ve kız arkadaşı S.Y. yakalandı. Gözaltında da uyuşturucu krizine girip hastaneye kaldırılan 2 zanlı, AMATEM'de tedavi görmelerine rağmen uyuşturucudan kurtulamadıklarını, sahteciliğe de arkadaşlarının yönlendirmesiyle uyuşturucu alabilmek için başladıklarını s zaren clinic öyledi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadale Şube Müdürlüğü ekipleri, savcılığa başvuran bir eczane sahibinin kendisinden sahte yeşil reçeteyle ilaç alındığı ihbarında bulunmasınının ardından harekete geçti. Reçete üzerinde kimliği yazılı kişiye ulaşan polis, olaylardan bilgisi bulunmadığını, kimlik bilgileri kullanılarak adına bankalardan kredi çekildiğini de saptadı. Banka evraklarındaki incelemeler sonunda, sahtecilik yapan zanlıların kimlikleri ortaya çıkartıldı. Adresleri belirlenen zanlılar, 52 yaşındaki makine mühendisi C.E. ve Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi'nden mezun, arkeoloji kazılarında bulunan eserlerdeki yazıları tercüme eden 35 yaşındaki S.Y. yakalandı.

BİNBİR SURAT ÇIKTI
Gözaltına alınarak Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadale Şube Müdürlüğü'ne götürülen zanlıların evlerinde yapılan aramalarda 22 değişik isme düzenlenmiş sahte kimlik, doktor kaşeleri, 11 yeşil ve kırmızı reçete, sahte araç ruhsatları, 7 şirkete ait kaşe, 8 kişi adına üniversite hastanelerinden alınmış heyet raporları, çok sayıda boş reçete ile bilgisayar ve takma bıyıklar ele geçirildi.

Gözaltındaki zanlıların sorgularında, suç işleme yöntemleri de ortaya çıkartıldı. Arkadaşları O.S.'nin yönlendirmesiyle sahteciliğe başladıklarını ileri süren zanlılardan C.E.'nin, takma bıyıklarla çekilmiş değişik fotoğralarını kullanarak hazırladığı nüfus cüzdanlarıyla, bankalardan kredi çekerek uyuşturucu aldığı belirlendi. C.E. ve S.Y.'nin, aynı yöntemle 3 bankadan kredi çektiği anlaşıldı. Ayrıca zanlıların sahte doktor kaşeleri ve sağlık raporlarını kullanarak doldurdukları yeşil ve kırmızı reçetemlerle de uyuşturucu hap aldıkları ortaya çıkarıldı.Kategori : GÜNCEL