Blair kasayı dolduracak

Blair kasayı dolduracak
Blair başbakanlığı bırakıyor ama para onun peşini bırakmıyor. Blair milyonlarca paunda hayır demeyecek.Abone ol

İngiltere Başbakanı Tony Blair başbakanlığa veda etmeye hazırlanırken, diğer yandan da kitap anlaşmaları ve konuşma gezilerinden kazanacağı 40 milyon pounda (yaklaşık 106 milyon YTL) 'Merhaba' demeye hazı ניתוח בריאטרי בטורקיה rlanıyor.

Tony Blair, başbakanlığı bıraktıktan sonra İsrail ve Filistinlileri birbirlerine yaklaştırmak amacıyla 'dinlerarası anlayış' için çalışan bir yardım vakfı kuracak.

Ancak Irak savaşının mimarlarından biri olarak Blair’in kendisini bir barış elçisi olarak görevlendirmesi şaşkınlık yarattı.

Blair, eski bir başbakan olarak dünyayı bir baştan diğerine dolaşıp yeni davasını tanıtacak. Ama aynı zamanda yapacağı her bir konuşma için yaklaşık 250 bin pound (663 bin YTL) alacak.

Blair, başbakanlıktan hayatı boyunca alacağı yılda 117 bin 500 pound (311 bin YTL) emeklilik maaşı ve yıllık 90 bin poundluk (yaklaşık 230 bin YTL) kamu hizmeti ödemesinin yanı sıra uluslararası konuşma çevrelerinden de ekstra kazanç elde edecek.

Kuzey İrlanda’da Katolikler ve Protestanlar arasında ortak yönetimi sağladıktan sonra Blair’in Ortadoğu barışı için iştahının daha da kabardığı belirtiliyor.

Metin Güneş-CNN TürkKategori : DÜNYA