Esrarengiz melodi öldürüyor

Esrarengiz melodi öldürüyor
Her çaldığında ölüm saçıyor. Telefondaki karanlık melodiyi dinleyenin zor seçimi; Ya kendisi ya arkadaşı ölecek...Abone olBu hafta altı yeni film gösterime giriyor. Gerilim, macera, bilim kurgu ve bir masal beyaz perdede olacak. Dikkat çeken yapımlar arasında bir korku filmi var.

İşte gösterime giren yeni filmler ve kısa özetleri;
Tetikçi
(Shooter)
Yönetmen: Antoine Fuqua
Oyuncular: Mark Wahlberg , Danny Glover , Kate Mara...
Tür: Dram-Gerilim-Aksiyon
Süre: 124 Dk.
Konu: Eski bir keskin nişancıdan (Mark Wahlberg) son bir görev için işine geri dönmesi istenir. Ancak bu yeni görevi sırasında ABD Başkanı'na yönelik bir suikast senaryosu tuzağına düştüğünü fark etmesi uzun sürmez. Öncelikle bu komplo üzerindeki karanlık perdeyi kaldırmak zorundadır.

Cevapsız Arama 3
(Chakushin Ari Final)

Yönetmen: Manabu Asou
Oyuncular: Maki Horikita, Meisa Kuroki, Gun-sok Jan...
Tür: Korku
Süre: 109 Dk.

Konu: Çaldığında ölümün habercisi olan karanlık melodi, hala telefonlarda dolaşıyor. Bu defa, okul arkadaşlarının tacizine uğrayan Asuka’nın intikamı olarak geri dönüyor.

Sınıfının silik kişiliklerinden olan Asuka, bu nedenden dolayı arkadaşları tarafından itilip kakılarak, tacize ve aşağılamay zaren clinic a uğramaktadır. Yine böyle bir olayın sonrasında, bahçede kendini asmış bir öğrencinin cesediyle karşılaşır. Bu olay sonrasında arkadaşları Kore’ye okul gezisi yapmak üzere gemi yolculuğuna çıkarlar.

Yakın arkadaşı Emily ile bu geziye katılmayı planlamış olan Asuka, onlara katılmaktan vazgeçmiş, ölümüne nefret ettiği sınıf arkadaşlarından intikam almak ve onları cezalandırmak için eski laneti canlandıracaktır. Gemi yolculuğu neşe içinde devam ederken, öğrencilerden birine lanetli melodi eşliğinde mesaj gelir. Mesaj yine kendi telefonundan ve bir gün sonrasından gelmektedir. Korkunç son yine kaçınılmazdır.

Ama, bu sefer Asuka arkadaşlarına bir seçenek sunmaktadır. Gelen mesajı o çok sevdikleri arkadaşlarından birine gönderirlerse onların yerine arkadaşı ölecektir. Bir sonraki mesajın kime geleceği, onun da mesajı başkasına gönderip göndermeyeceği, gönderirse kime göndereceği ve kimin öleceği korku dolu bir bilmeceye dönüşecektir. Sevgili arkadaşınıza çok mu güveniyorsunuz? Belli mi olur, ya telefonunuzda o melodi çalmaya başlarsa…

Gün Işığı
(Sunshine)

Yönetmen:Danny Boyle
Oyuncular:Rose Byrne, Cliff Curtis, Chris Evans...
Tür: Bilim Kurgu - Gerilim - Macera
Süre: 107 Dk.

Yıl 2057, insanlık güneşin her geçen gün giderek yok olmasını izlemektedir… Bu insanlığın da yok olması demektir. Dünya’nın son umudu Icarus II adlı bir uzay gemisindeki sekiz kişilik erkek ve kadınlardan oluşan Kaptan Kaneda liderliğindeki ekiptir.

Görevleri güneşi tekrar hareket geçirmesi ve beslemesi beklenen bir nükleer başlığı taşımaktır. Bu yolculuk sırasında Dünya ile telsiz bağlantıları kesilir. Ekip bundan 7 yıl once aynı amaçla göreve çıkarılan Icarus I’den değişik sinyaller almaya başlar.

İhanet
(Breach)

Yönetmen: Billy Ray
Oyuncular: Ryan Phillippe , Chris Cooper, Kathleen Quinlan...
Tür: Dram-Gerilim-Suç
Süre: 111 Dk.

Konu: Şubat 2001’de, üst düzey FBI ajanı Robert Hanssen Amerika’ya ihanet ettiği savıyla hüküm giymiştir. 20 yıldan fazla bir süredir, Hanssen, sistematik olarak Sovyetler Birliğine kendi ülkesinin gizli istihbarat bilgilerini satmıştır. Genç ajan Ryan Philippe Hanssen’ın tüm kirli dosyalarını açığa çıkarması için FBI tarafından titizlikle seçilmiştir.

Büro, O’Neill’den Hanssen’ın ona karşı gittikçe büyüyen güvenini kullanarak hainliğini ortaya çıkarmasını ister.

Kaynak
(The Fountain)

Yönetmen:Darren Aronofsky
Oyuncular:Hugh Jackman , Rachel Weisz , Ellen Burstyn...
Tür: Bilim Kurgu - Dram - Romantik
Süre: 96 Dk.

Destansı yolculuk, 16. Yüzyıl İspanyası'nda bir fatih olan Tomas'ın (Hugh Jackman), ölümsüzlük bahşettiğine inanılan efsanevi bir varlık olan Gençlik Çeşmesi'ni aramaya çıkmasıyla başlar. Hikaye, modern bir bilim adamı olan Tommy Creo, sevgili karısı Isabel'ı yavaş yavaş öldüren kanseri tedavi edebilmek uğruna ümitsiz çırpınışlarını anlatarak devam eder.

Benim Adım Elisabeth
(Je M’Appelle Elisabeth)

Yönetmen:Jean-Pierre Améris
Oyuncular: Alba Gaïa Kraghede Bellugi, Stéphane Freiss, Maria de Medeiros...
Tür: Dram
Süre: 90 Dk.

Konu: Karanlıktan, evinin yakınlarındaki perili şatodan ve diğer “tuhaflıklardan” korkan on yaşındaki bir kız çocuğunun gözünden büyümek, yalnızlık ve dostluk üzerine sevimli bir masal...

Evin bahçesiyle babasının yönettiği akıl hastanesi arasındaki duvarı aşan Yvon, tam da küçük Betty gizemli, hemen hemen hiç sesi çıkmayan kâhyayla yalnız kaldığında ortaya çıkar.

Küçük kız, tuhaf bir biçimde bu yabancıyı kabullenerek saklar ve korur; sonunda yabancı, pek konuşmasa da en iyi arkadaşı olup çıkar. Küçük kız gerçek dostluğun peşinde midir, yoksa bu kısa ömründe ilk kez kendi kimliğini ve bağımsızlığını mı dayatmaktadır?


Kategori : MAGAZİN