40 yılda 40 lezzet durağı

40 yılda 40 lezzet durağı
Bu kitap yemek kültürüne meraklılara hitap ediyor. "Kırk Yıllık Kırk Lezzet Durağı” kitaplaştı.Abone ol

İstanbul Ticaret Odası’nın, Türk kültürüne ve mutfağına katkıları Araştırmacı-Yazar Sevim Gökyıldız’ın hazırladığı “İstanbul’da Kırk Yıllık Kırk Lezzet Durağı” kitabı ile devam ediyor.
turkey basal dental implant >
İstanbul’un kültür tarihinin belgelenmesi açısından önemli bir kaynak olan “ İstanbul’da Kırk Yıllık Kırk Lezzet Durağı” kitabı Sevim Gökyıldız'ın imzasını taşıyor.

Kitabın tanıtım töreninde konuşan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul’un yüzyıllardır medeniyetlerin ve ticaret yollarının kesişme noktası olduğunu belirterek,” İstanbul, mutfak kültüründeki zenginliklerle de ön plana çıkıyor. Ülkemize gelen turistler farklı lezzetlerin arayışına giriyor. Bu yüzden 40 yılı aşkındır mutfak kültürünün temsilcileri olan bu firmaları anlatmak ve tanıtmak amacıyla bu kitaba destek verdik. “ dedi.

Kitabın yazarı Sevim Gökyıldız da 3 yıl hayalini kurduğu ve 2 yıl da aktif çalışarak hazırladığı kitabında 40 yılı aşkın süredir kalitesinden ödün vermeyen hizmet çizgisini daha da yukarılara taşıyan 40 lezzet noktasını dünyaya tanıtmak amacında olduğunu söyledi.Kategori : MAGAZİN