Ayda bir gün sokak bizim

Ayda bir gün sokak bizim
Şişli Belediyesi’nin organize ettiği “” etkinliğinin 3.sü Kurtuluş- Türkbeyi Sokak’ta gerçekleşti.Abone ol

Trafik kazalarına, kazalar sonucu oluşan kayıplara, trafiğin günlük yaşamımıza getirdiği stres, zaman kaybı ve çevre kirliliğine dikkati çekmek için Şişli Belediyesi’nin organize ettiği “” etkinliğ sağlık turizmi inin 3.sü Kurtuluş- Türkbeyi Sokak’ta gerçekleşti.

Şişli Belediyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği, Trafik Kazalarını Önleme Derneği ve Türkiye Sakatlar Derneği tarafından desteklenen “ 3” etkinliği Kurtuluş, Türkbeyi Sokak’ta gerçekleştirildi. Pazar günü saat 12.00-17.00 arasında araç trafiğine kapatılan Türkbeyi Sokak’taki etkinlikte Türkiye Sakatlar Derneği’nden üyeler, Türkbeyi Sokak sakinleri, Bisikletliler ve “” gönüllüleri ile trafiksiz sokağın keyfini çıkardılar.

Serbest kürsüde düşüncelerini paylaşan engelliler “Engelsiz sokaklar için diyoruz ve sokakların her gün engelsiz olmasını istiyoruz” dediler.

“” etkinliğinin üçüncüsünde bisiklete binilip, ip atlandı, sokakta araçlara yol verilmeden top oynandı. Bir aracın kapladığı alan sembolik olarak çiçekler ve tüllerle çevrildi ve bir otomobilin park ettiği alanda piknik yapıldı.Kategori : GÜNCEL