Geri dönüş yok AKM yıkılıyor

  • Ana Sayfa
  • Geri dönüş yok AKM yıkılıyor
Geri dönüş yok AKM yıkılıyor
İstanbul'un kültür simgelerinden AKM'nin yıkılarak yerine yenisinin yapılmasını öngören tasarı Meclis'te kabul edildi.Abone ol

Atatürk Kültür Merkezinin yıkılarak, yerine yenisinin yapılmasını öngören İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kanunu Tasarısı, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul ed neck lift prices turkey ildi.

Tasarıya göre, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi kapsamında, İstanbul'u 2010 yılı ''Avrupa Kültür Başkenti'' olarak hazırlamak, 2010 yılında yapılacak etkinlikleri planlamak, yönetmek, kamu kurum ve kuruluşlarının bu amaçla yapacakları çalışmalarda koordinasyonu sağlamak üzere, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı kurulacak.

İTO VE İSO DA PARA AKTARACAK
Projeyle ilgili harcamalar, ulusal bir banka nezdinde açılan özel hesaptan karşılanacak. Özel hesabın gelirleri; İstanbul İl Özel İdaresinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 2008, 2009 ve 2010 bütçelerine her yıl bu amaçla konulacak ödenek ile İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası tarafından 2008, 2009 ve 2010 yıllarında aktarılacak tutarlardan oluşacak.

Ayrıca yurtiçi ve yurtdışından sağlanacak yardım ve bağışlar dışında, sponsorluklarla, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti logo ve isim hakkının kullanımından da gelir elde edilecek.Kategori : GÜNCEL