DYP kongre tarihini belirledi

DYP kongre tarihini belirledi
DYP ve Anavatan tek çatı altında buluşuyor. Protokol doğrultusunda ilk adım DYP'den geldi.Abone ol

DYP, ANAVATAN'la birleşme kararı çerçevesinde isim ve amblem değişikliğini gerçekleştirmek üzere 2. Olağanüstü Büyük Kongresini 27 Mayısta toplayacak. DYP Genel Başkanı Mehm שאיבת שומן et Ağar ve ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun 5 Mayısta kamuoyuna açıkladıkları ve iki partinin birleşerek seçimlere Demokrat Parti adı altında girmelerini öngören protokol doğrultusunda ilk adım DYP kongresiyle atılacak.

DYP'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi 27 Mayıs Pazar günü, Büyük Anadolu Oteli'nde toplanacak. Kongre gündemine göre, DYP'ye katılmak isteyen partilerin kabulüne ilişkin maddenin görüşülerek karara bağlanmasının ardından tüzük değişikliği yapılacak. Parti isim ve amblem değişikliğinin karara bağlanmasıyla kongre sona erecek.

Kongrede, ismi Demokrat Parti(DP) olarak değiştirilecek olan partinin ambleminin de Türkiye haritası üzerinde kırat figürü olması bekleniyor. Anavatan Partisi de daha önce açıklandığı gibi 2 Haziranda kongresini toplayacak ve DP'ye katılma kararı alacak.Kategori : POLİTİKA