Perinçek İzmirde konuştu

Perinçek İzmirde konuştu
İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, mitinglerle birlikte halk hareketinin başladığını savunduAbone ol

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türk milletinin meydanlarda dünya ölçeğinde büyük bir halk hareketi başlattığını belirterek, ''21. yüzyılın ufkunu aydınlatacak büyük halk hareketi doğmuştur ve ayağa kalkmıştır'' dedi.

Doğu P medaway erinçek, partisinin MKYK toplantısı öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında İzmir'de pazar yerinde düzenlenen bombalı saldırıya değinen Perinçek, yaralılara acil şifa diledi. Tandoğan ve Çağlayan mitingleri başta olmak üzere yapılan Cumhuriyet mitinglerinin çok önemli bir sonucu ortaya çıkardığını savunan Perinçek, şunları söyledi:

''Esas bombayı Türk milleti patlattı. 21. yüzyılın ufkunu aydınlatacak büyük halk hareketi, dünyada, beklenen coğrafyadan doğmuştur ve ayağa kalkmıştır. Türk milleti dünya ölçeğinde büyük bir halk hareketini başlatmıştır. Türk milletinin şahlanışı, turuncu devrimleri bitirmiştir. Amerika ufak tefek halkların ellerine turuncu bayraklar veriyordu ve içerdeki aldatılmışları kendi milletine karşı sürüyordu, piyasaya sürer gibi. Ama büyük İstiklal Savaşı'nı ilk başlatan Türk milleti, turuncu bayraklı Amerikan uşaklığına son vermiştir.

Al bayraklı, ay yıldızlı milli devlet, dünyanın başına örülen çoraba, belaya karşı 21. yüzyılı belirleyecek harekete damgasını vuracak hareketi Türkiye'den başlatmıştır.''Kategori : POLİTİKA