Sözlü dedik, yazılı veremem

Sözlü dedik, yazılı veremem
Başbakan, "Genelkurmay talep ederse gereğini yaparız" demişti. Bu söze Büyükanıt Paşa imalı cevap verdi.Abone ol

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'ndeki konuşmasının ardından gazetecilerle yaptığı sohb face lift turkey prices ette önemli açıklamalarda bulundu.

Büyükanıt'a, Başbakan Erdoğan'ın "Genelkurmay talep ederse sınır ötesi operasyon için gereğini yaparız" sözleri hatırlatıldı.

Büyükanıt bu söze 12 Nisan'da yaptığı konuşmayı hatırlatarak cevap verdi. Büyükanıt, "Daha önce 12 Nisan'da ne istediğimizi sözlü olarak ifade ettik, hükümete yazılı bir talep veremem, biz asker olarak hazırız" dedi.

Org. Büyükanıt, "Sınırötesi harekat olması halinde yalnızca PKK ile mi mücadele edeceğiz yoksa Barzani ile de birşeyler olacak mı?" sorusunu buna politik makamların karar vereceğini, askerin karar vermeyeceğini söyleyerek yanıtladı.

"Her askeri harekatın bir politik amacı olduğunu" belirten Yaşar Büyükanıt, "Bu politik amaca askeri vasıtalarla ulaşılır. Asker de oturur o hedefi ne kadar kuvvetle nasıl elde edeceğini hesaplar" dedi.Kategori : GÜNCEL