Ekran babanın malı mı?

Ekran babanın malı mı?
Tatlıses çeklerini ödemediği için icraya verilince Doğtaş'ı izleyiciye şikayet ettiAbone ol

İbrahim Tatlıses'in Kuşadası'ndaki otelinin dekorasyon işlerini üstlenen Doğtaş ile sanatçı arasında başlayan kavga büyüyor. Doğtaş, Tatlıses'i 'çeklerinin karşılıksız çıkmasıyla'; Tatlıses, Doğtaş'ı 'birinci kalite iş yapmamakla' suçlarken, her iki taraf da yargıya başvurdu.

Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, İbrahim Tatlıses Turizm İşletmeleri ile Kuşadası'nda inşa edilen otelin bir bölüm işlerinin yapılması için 6 Mart 2006'da sözleşme imzaladıklarını söyledi. Sözleşmeye göre işin KDV dahil toplam bedelinin 3 milyon 44 bin YTL olduğunu, Tatlıses'in kendilerine 1.7 milyon YTL borcu bulunduğunu belirten Doğan, süreci şöyle anlattı:

'Teslimde itiraz etmedi'
"Anlaşmaya göre kaba inşaat, duvar, alçı ve boya gibi temel işlerle dekorasyon, tefrişat, kısmen makine teçhizatı ve elektronik siste mini gastrik bypass ameliyatı mlerin de Doğtaş tarafından yapılmasına karar verildi. Tüm işlerin 15 Haziran'da bitirilmesi planlandı.

İbrahim Tatlıses Turizm İşletmeleri'nin yapması gereken işleri geciktirmesi üzerine Bakırköy 26. Noterliği'nden 24 Mayıs 2006'da ve 8 Haziran 2006 tarihlerinde iki ihtarname yollayarak uyarıda bulunduk. Bütün aksaklıklara rağmen işleri zamanında teslim edebilmek için üç vardiya ve 24 saat çalışarak programa uygun bir şekilde projeyi tamamladık. Otel, İbrahim Tatlıses Turizm İşletmeleri yetkilileri tarafından itirazsız olarak teslim alındı. Otele ilk müşteriler 7 Temmuz 2006'da kabul edildi ve ATV'de yayınlanan İbo Show da buradan canlı olarak yapıldı."

'Pazarlık yapmak istiyor'
Sözleşme gereği iş bedelini 307 bin YTL'lik çekler halinde aldıklarını, işi teslim edene kadar da kendilerine düzenli olarak ödeme yapıldığı kaydeden Doğan, "20 Temmuz tarihli çek karşılıksız çıktı. Bir ay süreyle çekini ödemesini bekledik. 20 Ağustos tarihli çekini de ödemeyince icraya vermek zorunda kaldık" dedi.

Tatlıses'in teslimat sırasında ya da daha sonra kendilerine işin eksik ya da sözleşmeden farklı yapıldığına dair itirazda bulunmadığını söyleyen Doğan, şöyle devam etti: "Sözleşmeyi okumadan imzaladığını söylüyor. Biz taahhüt ettiğimiz işi yaptık. Gecikmelerin ondan kaynaklandığını notere tespit ettirdik. İş bittikten sonra 'Pahalı yazdınız, pazarlık yapalım' dedi."

İbrahim Tatlıses'in gelişmeler üzerine "İbo ile Yaz Akşamları" adlı programda, Doğtaş'ın imajına zarar verici konuşmalar yaptığını kaydeden Doğan, "Bize, İbo Show adlı programında da bu konuyu açacağını söyledi. Kişisel meselesini, programına konu etmesi çok yanlış" diye konuştu.

Tatlıses: Birinci sınıf olmadı

EBRU SUNGUR
Doğtaş'la yaşadıkları sorunlar konusunda Milliyet'in sorularını yanıtlayan İbrahim Tatlıses, Doğtaş'a ödemeleri durdurmalarının nedeninin 'işin kalitesi' olduğunu söyledi. Tatlıses şöyle konuştu:

'Verdiğimizi de alacağız'
"Ben sözleşmeyi okumadım. Sadece onlara güvendim ve imza attım. Herşeyin birinci sınıf olmasını bekliyordum. 15 Haziran'da işi teslim etmeleri, bunu geçen her gün için bize 25 bin YTL ceza ödemeleri gerekiyordu. Biz buna göre turizm acentalarıyla anlaşmalar yaptık.

Ama iş 15 Haziran'da bitmedi, hâlâ da eksikler var. 1.2 milyon YTL'lik ödeme yaptık. Ama birinci sınıf malzeme kullanmadıklarını görünce duruma el koyduk. Üstelik sözleşmede, kullanılacak malzemelerin fiyatlarının çok yüksek tutulduğunu gördük. Şimdi hem işin geciktiği her gün için 25 bin YTL talep ediyoruz, hem de verdiğimiz çekleri geri istiyoruz. Mahkemeye başvurduk ve bilirkişilere birinci sınıf malzeme kullanılmadığını tespit ettirdik. Hakkımızı arayacağız. Benim işim hukukta biter."Kaynak: MilliyetKategori : MEDYA