Türk Eğitim-Senden dava

Türk Eğitim-Senden dava
Türk Eğitim-Sen Öğretmenlik Başvuru Klavuzu'ndaki bazı ifadeler nedeniyle dava açtı.Abone ol

Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığının 2006-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzundaki ''tercihlerim dışında atanmak istiyorum'' ve ''...sözleşmeli öğretmen olarak atanmak istiyorum'' şe ev yapımı ürünler klindeki düzenlemelerin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştayda dava açtı.

Türk Eğitim-Sen'den yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının 3 Ağustos 2006'da yayınlanan kılavuzunda, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenliğin aynı dönem için, aynı kılavuz ile yapılmasının yasalara aykırı olduğu ileri sürüldü. Kılavuzun, öğretmenlerin tercih haklarını ellerinden aldığı iddia edilen açıklamada, sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının da Anayasa'ya aykırı olduğu savunuldu.

Kılavuzdaki, ''tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına sözleşmeli öğretmen olarak atanmak istiyorum'' ve ''tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına kadrolu veya sözleşmeli öğretmen olarak atanmak istiyorum'' seçeneklerinin yasalara aykırı olduğu ileri sürülen açıklamada, söz konusu seçeneklerin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştayda dava açıldığı bildirildi.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI