Windows Vistanın fiyatı

Windows Vistanın fiyatı
Amazon.com, şimdiden Windows Vista'nın fiyatlarını sitesinde yayınladı bile.Abone ol

Henüz piyasaya çıkış tarihi kesin olmasa da Amazon.com, şimdiden Windows Vista'nın fiyatlarını sitesinde yayınladı bile. Şirkete göre Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi Windows Vista'nın türkiye'de saç ekimi satışa çıkış tarihi 30 Ocak.

Amazon.com'un verilerine göre Windows Vista Home Basic'in XP'den Vista'ya yükseltme yapmak isteyenler için olan sürümü 99.95 dolar, yeni işletim sistemi alacaklar için hazırlanan tam sürümü ise 199 dolar. Aynı şekilde Windows Vista Home Premium'un 'yükseltme' sürümü 159, tam sürümü ise 239 dolar.

Windows Vista Business adlı iş kullanımı için tasarlanan sürümün 'yükseltme' sürümü 199, tam sürümü ise 299 dolar. En gelişmiş sürüm olan Windows Vista Ultimate'in 'yükseltme' sürümü için belirlenen fiyatsa 259 dolar. Bu yazılımın tam sürümünü almak isteyenler ise 399 dolar ödemek zorunda.

Microsoft, Windows XP'de yaptığı gibi bir 'Starter Edition' adlı ucuz ve kısıtlanmış Vista sürümünü de önümüzdeki aylarda çıkaracak. Vista Starter Edition'un fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi yok.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ