Kilo takıntısı 5 yaşa indi

Kilo takıntısı 5 yaşa indi
Kız çocuklarının 5 yaşından itibaren kilolarını ve dış görünümlerini sorun ettiği ortaya çıktı.Abone ol

Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenen 10. Uluslararası Obezite Kongresi’ne bildiri sunan Leeds Üniversitesi profesörü Andrew Hill, buradaki konuşmasında, “Çocuklar, dış görünümleriyle ilgili giderek daha erken yaşlarda hassas olmaya başlıyor” dedi.


Prof. Andrew Hill, 4 yılda bir düzenlenen kongreye kat нож для Bacon ılan 2 bin kadar delegeye hitaben yaptığı konuşmada, kız çocuklarının 5 yaşından itibaren fiziksel görünümleriyle ilgili hassasiyet gösterdiğini belirtti. Hill, “Kendini çekici bulma, kendine değer verme ya da fiziksel kapasite gibi psikolojik unsurlar biraz kilo vermekle bile iyileşebiliyor” dedi.

Kongrede, bu olgunun ileri yaşlarda sürdüğü ve aşırı kilo sorunuyla karşılaşan kadınların diğerlerine nazaran depresyon riskine daha açık olduğu belirtildi.

AŞIRI KİLO DEPRESYONU TETİKLİYOR
Avustralya’da kadın sağlığı üzerine yapılan bir araştırma, aşırı kilo sorununun depresyon eğilimi ortaya çıkardığını gösterdi.

Deakin Üniversitesi araştırmacılarından Kylie Ball, “Başka bir deyişle, araştırma, fiziksel faaliyeti olsun olmasın, aşırı kilolar ya da obez kadınların depresyon riskinin artış gösterdiğini ortaya koyuyor” dedi.

Obez kadınların, diğerlerine nazaran, çalışmaya daha az hevesli olduğu, genellikle işlerinden ya da sosyal ilişkilerinden memnun olmadığı da belirlendi.
Dünya Sağlık Örgütüne (WHO) göre, obezite, kronik hastalıkların ardındaki en önemli etkenlerden birini temsil ediyor. WHO, dünyada halen yeterli beslenemeyen insanlardan çok obez insanların bulunduğuna da dikkati çekiyor.

Kaynak: www.ntvmsnbc.com



Kategori : SAĞLIK