Zamandaki önemli haber

Zamandaki önemli haber
Serdar Turgut, Zaman gazetesinde çıkan ve çok önemli gördüğü o haberi yazdı.Abone ol

Akşam Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut Zaman gazetesinin müslüman genç kızların giyimi ve İslam dinine uygun giyinme şartı arasındaki orta yolu bulma çabasını takdire şayan buldu. Turgut, dediği o yazıları şu cümlelerle ifade etti.

Yazı: Serdar Turgut
Kaynak:

-Aslında şimdi söyleyece oyuncu klerim başka bir yazının da konusu olacak ama Zaman gazetesi uzunca bir süredir moden yaşamın gerekleri ile din eksenli yaşam arasındaki uzlaşma noktalarını oluşturmak için kafa yoruyor.

Gazetenin kadın ve aile sayfalarında çeşitli konularda haberler, yazılar çıkıyor ve bunlar bence çok dikkatle okunması gereken yazılar. Çünkü kadınlar din ve modernizm arasında uzlaşma oluşturulması uğraşının yumuşak karnını oluştururlar ve bu sadece İslam'da değil tüm dinlerde böyledir. Zaman gazetesindeki yazılarda, örneğin; Müslüman genç kızların kendilerini güzel göstermek gibi doğal istekleri ile dine uygun giyinme şartı arasında nasıl bir orta yol bulunabileceği türünde yazılar da çıkıyor.

Bence o yazı o gün bütün Türk gazetelerinde çıkan tüm haberlerden daha önemli olabiliyor. Çünkü bu, hayatımızın en önemli sorunlarından bir tanesine çözüm yolu önermektedir. Bu tür konular hakkında toplu halde düşündüğümüz ve kendimizi zorlamaktan korkmadığımız takdirde işte o zaman gerçek Türk devrimi yaşanmış olacak ve şu da bilinsin ki; dinde reformasyon gerekiyorsa -ki son olayların da gösterdiği gibi gerekmektedir -bunu da sadece ve sadece Türkler başarabilir.Kategori : MEDYA