Bosch pazarda güçleniyor

Bosch pazarda güçleniyor
Bosch küçük ev aletleri pazarındaki yerini güçlendirmek için atağa kalktıAbone ol

Genel olarak fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi solo ürünleriyle daha çok anılan Bosch, son yıllardaki rekabetçi tavrıyla küçük ev aletleri pazarındaki yerini de önemli oranda güçlendirdi.

Küçük Ev Aletleri pazarı ürün grubu bazınd mini gastrik bypass ameliyatı a incelendiğinde mikser ve blender gibi motorlu ev aletleri, tost makinesi ve su ısıtıcısı gibi termikli ev aletleri, elektrik süpürgesi ve ütü gibi ürünleriyle günlük yaşamda yer bulan Bosch, ürün gurubu bakımından kişisel bakım ürünleri pazarının sadece üçte birinde rekabet ediyor olmasına rağmen toplamda, rakiplerine oranla dikkat çekici bir büyüme yaşadı.

Bosch Pazarlama Müdürü Neylan Cansın, Bosch’un Küçük Ev aletleri pazarındaki büyümesiyle ilgili olarak: “Bosch teknoloji odaklı ve bu teknolojiyi kişilerin gündelik hayatına değer katmak için kullanan bir şirket. Bugüne kadar solo ürünlerimizle ön planda yer aldık ancak, küçük ev aletlerinde de teknoloji ve konfor konusunda solo ürünlerimizde olduğu kadar iddialıyız. 2003 yılında toplam Küçük Ev Aletleri pazarında %30’luk bir büyüme gerçekleştirmişken 2005 yılında bu oranı %90’0 çıkarttık. 2006 için de oldukça yüksek bir büyüme oranı öngörüyoruz. Önümüzdeki senelerde de bu oranı daha da yüksek tutarak pazardaki agresif tutumumuzu devam ettirmek istiyoruz” dedi.Kategori : EKONOMİ